Τελετή αναγόρευσης του HAÏM BREZIS

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ HAÏM BREZIS :
Ο Πρύτανης του Εθνικού Μετσοβίου Πολυτεχνείου, Καθηγητής Ιωάννης Κ. Γκόλιας και ο Κοσμήτορας της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών, Καθηγητής Κωνσταντίνος Ν. Φαράκος,
σας προσκαλούν να παρευρεθείτε στην τελετή αναγόρευσης του Καθηγητή των Technion – Israel Institute of Technology Rutgers, The State University of New Jersey και University Pierre et Marie Curie – Paris VI Haïm Brezis ως Επίτιμου Διδάκτορα της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του Εθνικού Μετσοβίου Πολυτεχνείου.
Η τελετή θα γίνει την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2016, ώρα 18:30 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Κτηρίου Διοίκησης στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου.
Είσοδος από την Πύλη της οδού Kοκκινοπούλου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ :
• Προσφώνηση από τον Πρύτανη, Καθηγητή Ιωάννη Κ. Γκόλια.
• Προσφώνηση από τον Κοσμήτορα της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών, Καθηγητή Κωνσταντίνο Ν. Φαράκο.
• Προσφώνηση από τον Διευθυντή του Τομέα Μαθηματικών, Αναπληρωτή Καθηγητή Δρόσο Γκιντίδη.
• Παρουσίαση του έργου του τιμώμενου από τον Καθηγητή Θεμιστοκλή Μ. Ρασσιά.
• Αναγόρευση του Καθηγητή Haïm Brezis ως Επίτιμου Διδάκτορα της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών.
• Ομιλία του τιμώμενου.
• Επίδοση του Μεταλλίου του Ε.Μ.Π. από τον Πρύτανη στον τιμώμενο.

Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα ακολουθήσει δεξίωση.afisa Brezis